Geoblog.pl    mitrofan    Podróże    Cudze chwalicie, swego nie znacie...    Kotowo - Zespół Szkół Rolniczych
2007

Kotowo - Zespół Szkół Rolniczych

Polska, Kotowo

Pałac wybudowany w latach 1850-54 w stylu neogotyku angielskiego (tudorowskiego), przebudowany około 1910 roku. dla Konstancji Mielżyńskiej. Pałac piętrowy, na planie prostokąta, z ośmioboczną wieżą.
W XIX w. w posiadaniu Mielżyńskich, a w XX w., do II wojny światowej, należała do Kurnatowskich. Ostatnim właścicielem był Andrzej Kurnatowski.
Obecie znajduje sie tu ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH. Toczy się spór cywilny na linii Skarb Państwa – spadkobiercy pałacu w Kotowie.

KK
KK - 2009-04-28 21:23
Wprawdzie Andrzej Kurnatowski zmarł bezpotomnie,syn Olgierd zginął w 1944 we Francji,to żyją potomkowie brata i sióstr.Mają więc prawo do dziedziczenia w drugiej lini.Czy komuna w naszej ojczyźnie w końcu się skończy?Dlaczego nie zostanie oddane im to co bezprawnie im zabrano,Manifest PKWN był obowiązującym komunistycznym prawem,ale odbierał tylko ziemię a nie domy.Dziś większości tych nieruchomości już nie ma ,zostały zniszczone,rozkradzione,to co zostało niszczeje i idzie w ruinę.Większość ocalałych dworów w Wielkopolsce to dziś ruina.
Ludzie ...opamiętajmy się,przeciez to czesć naszej historii.

mitrofan
mitrofan - 2009-05-10 17:29
Dziękuję za informacje i komentarz, pod którym i ja się podpisuję. Słyszałam radiową dyskusję w sprawie zwrotu Wilanowa Branickim. Byłam przerażona tym, że większość słuchaczy wypowiadała się w komunistycznym duchu. Opadają ręce... Pozdrawiam. MK

WASIELOFF
WASIELOFF - 2011-11-17 22:40
Mój dziadek opiekował się końmi przed wojną .
A panicz OLGIERD był chrzesnym do mojego taty . Nazwisko WASIELOFF jeśli ktoś ma jakieś iformacje z tego okresu to proszę napisać na tej stronie.

mitrofan
Małgorzata Kaptur