Geoblog.pl    mitrofan    Podróże    BaÅ‚kaÅ„ski kocioÅ‚ek - 2011    Szél Fiai Fogadó

Szél Fiai Fogadó

Węgry
Węgry, Nyúl

Szybko, sprawnie docieramy do pierwszego punktu na naszej mapie. To Nyul - Królik - wieś kilka kilometrów na południe od węgierskiego miasta Győr.

Tu, 100 km od Budapesztu i 100 km od Balatonu, na pagórkowatym terenie uprawia się winną latorośl.

Zatrzymujemy się w ponad stuletniej karczmie, która znajduje się na końcu lessowego wąwozu. To również hotel, bo sympatyczny właściciel jest człowiekiem bywałym w świecie i potrafi zręcznie połączyć tradycję z nowoczesnością. Tibor i jego żona doskonale pełnią rolę gospodarzy. Od pierwszej chwili czujemy się tu jak u dobrych znajomych. Syn Tibora jest kelnerem i świetnie zna język angielski i niemiecki.

Do Szél Fiai Fogadó dojeżdża się wybrukowaną uliczką. W wąwozie wydrążone są piwnice, w których dojrzewa wino. Piwniczek jest bardzo dużo, jedna obok drugiej. Właściciel karczmy również ma swoją.

Odpoczywamy chwilę po podróży, spacerujemy po okolicy i na koniec zasiadamy do stołu. Ponieważ lubimy węgierską kuchnię i węgierską muzykę spędzamy w restauracji cały wieczór.

Miejsce to polecam każdemu, kto lubi wypić lampkę wina, zjeść coś pikantnego i posłuchać pięknej węgierskiej muzyki w dobrym wykonaniu. Urokliwe miejsce. http://www.winecellarinn.hu/

geminus
geminus - 2011-10-30 16:11
Zacheciliscie mnie do odwiedzenia tego miejsca. Dzieki ! Ciekaw jestem tylko ile tam kosztuje nocleg ? Na stronie ktora podaliscie w linku tego nie podaja. Pozdrawiam i zycze wspanialych podrozy.

mitrofan
mitrofan - 2011-10-30 18:37
Nocleg- obszerny dwupoziomowy apartament z dwoma podwójnymi łóżkami (było nas troje) WiFi
i bardzo dobrym śniadaniem - 23 Euro od osoby. Restauracja: przepyszne węgierskie potrawy, wino z własnej piwnicy i naprawdę doskonała muzyka - ceny zaskoczyły nas pozytywnie. Polecam.

mamaMa
mamaMa - 2011-11-17 15:13
Jak ja lubie kelnerow poslugujacych sie roznymi jezykami jak gdyby nigdy nic - nie ma nic przyjemniejszego w takim lokalu jak TAKI kelner!

mitrofan
Małgorzata Kaptur