Geoblog.pl    mitrofan    Podróże    Chorwacja 2000    Bled
2000

Bled

Słowenia
Słowenia, Bled

Po opuszczeniu Plitvic kierujemy się w stronę Słowenii. Zatrzymujemy się w Bled. Wynajmujemy apartament z pięknym widokiem na Alpy i delektujemy się urokliwym otoczeniem spacerując po okolicy.
Rano płyniemy łodzią na wyspę z kościołem. Po południu idziemy do soteski Vintgar - wyjątkowo piękny przełom rzeki Radowny, czyli 1,6- kilometrowy wąwóz Vintgar, kończy się przy 26-metrowym wodospadzie Šum – najwyższym wodospadzie w Słowenii. Na turystów czekają specjalnie przygotowane ścieżki, punkty widokowe i mostki, z których można podziwiać to niezwykłe dzieło natury. Wąwóz, którego wysokość dochodzi do 300 metrów, znajduje się około 4 km na północny zachód od Bledu.
Kolejny dzień to zwiedzanie Blejskiego zamku wznoszącego się na skalistej skarpie nad jeziorem. Potem jedziemy nad górskie jezioro Bohinj, by zobaczyć Triglav. Niestety zasłaniają go chmury.

cavalcanti
cavalcanti - 2009-09-16 11:42
Planuje krótki wypad do Słowenii na przełomie października i listopada. Zastanawiam się czy warto podjechać na kilka godzin do Bledu busem z Ljubljany... zdjęcia troche mi pomogły, jestem prawie przekonany :)
pozdrawiam

mitrofan
mitrofan - 2009-09-22 22:38
Bled oczywiście warto odwiedzić. Polecam. MK

zula - 2011-02-22 21:34
Dziękuję za wędrówkę po Chorwacji ...jakże pięknie utrwalonej - cudna to kraina ! :) pozdrawiam

mitrofan
Małgorzata Kaptur