Geoblog.pl    mitrofan    Podróże    Cudze chwalicie, swego nie znacie...    Strykowo - zamek nad jeziorem
2007

Strykowo - zamek nad jeziorem

Polska, Strykowo

Pałac-zamek w Strykowie został wybudowany w 1900 r. dla Hansa von Treskow. Pałac składa się z wielu elementów piętrowych i parterowych zwieńczonych schodkowym fryzem, a także w narożach wieżyczkami. W środkowej części wznosi się czterokondygnacyjna wieża zwieńczoną krenelażem.
Pałac odrestaurowany w 2004, pozostaje w rękach prywatnych. Mieści się w nim hotel i restauracja. Obecni własciciele tak reklamują to miejsce:
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do ekskluzywnego neogotyckiego Zamku von Treskov w Strykowie koło Stęszewa. Obiektu magicznego, odrestaurowanego z niezwykła starannościa wszystkich detali, usytuowanego tuż nad malowniczym Jeziorem Strykowskim, w zieleni własnego 10 hektarowego zabytkowego parku, w którym dostojnie rosną ponad 500 letnie dęby – pomniki przyrody. Idealna lokalizacja względem Poznania, do którego jest zaledwie 28 km pokonywanych drogą krajową 32 łączącą Poznań z Zieloną Górą, zapewnia szybki i nieskomplikowany dojazd.

Strykowo odwiedziłam ponownie 13.10.2010 ok. godz.10.00. We mgle prezentował się bardziej tajemniczo niż w pełnym słońcu.

olga
olga - 2011-03-27 21:15
oo nasz piękny pałac... wspaniałe zdjęcia :)

mirka66 - 2011-04-18 07:22
Palac jak z bajki.Pozdrawiam:)

mitrofan
Małgorzata Kaptur